Dünyayı Geziyorum ~ Romanya-Cluj’dan Neler Alabiliriz?


[irp][irp][irp]

Balkanların En Renkli Şehrinden Neler Alabiliriz? | Romanya-Cluj ‘’ ekibi Romanya’nın Cluj şehrindeki gezilip görülecek, fotoğraflanacak güzellikteki Avram İancu Meydanı’na ayak bastı. Tarihte Pazar meydanı olarak kullanılan Avram İancu Meydanı ekonominin döndüğü, ticaretin yapıldığı en önemli meydanlardan biri olma özelliğini taşıyor.

Avram İancu Meydanı’ndaki kültürün hala yaşatıldığına dikkat çeken Özlem Tunca, yöresel eşyaların satıldığı pazarın turistlerin en uğrak mekanı olduğunu söyledi. Meydanın ortasında ise Avram İancu adındaki kişinin dev boyutta anıtının yer aldığı ve bu kişinin Romanyalıların ulusal kahramanı olduğu belirtildi.

Tunca, Balkanların en canlı, en renkli şehirlerinden biri olan Cluj’un tarihi meydanlarının, yöresel ürünlerinin eşsiz güzellikte olduğunu ifade etti. Mükemmel bir doğaya sahip olan şehrin ballarının ve polenlerinin de meşhur olduğu vurgulayan Tunca, rengarenk tezgahlarında el işi dokuma kıyafetlerin de satıldığını izleyicilerle paylaştı.

“Cluj Avram İancu Meydanı’nda neler var? Cluj’da turistlerin en uğrak yeri neresi? Avram İancu Meydanı’ndaki dev anıt ne ifade ediyor? Cluj şehrinin neleri meşhur? Cluj şehrinin tezgahlarında fiyatlar nasıl? Cluj’da en dikkat çeken detaylar neler?” Sorularının cevapları ‘Dünyayı Geziyorum’ programında yanıtlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.